Menu

Brno už potřetí provoní káva aneb Týden kávy už je zase tady

27.9.2013 - Festivaly, Relax
Brno už potřetí provoní káva aneb Týden kávy už je zase tady

Blíží se první říjen a s ním i Mezinárodní den kávy. A protože je Brno protkáno kavárnami, pražírnami a obchody s kávou tak hustě, že téměř není možné prožít den bez vonícího šálku, slaví se opět i v jihomoravské metropoli.

crop-123968-kava3Jako každoročně oslavy kávy budou probíhat celý týden a po celém Brně. Od prvního do sedmého října se tak můžete těšit na bohatý program. Hlavní složky programu jsou dvě. První z nich je Kávový program na nádvoří Místodržitelského paláce, který je věnován příběhu kávy od jejího pěstování, přes pražení, až po způsoby přípravy a následnou konzumaci. Druhá část se bude odehrávat přímo v zúčastněných kavárnách, a to buď v podobě kávových akcí nebo kulturního programu. Celkem se zapojilo 71 kaváren, spolu se šesti obchody s kávou.

Samotný zahajovací večer slibuje bohatou a velkolepou show. Na nádvoří Místodržitelského paláce budete svědky unikátního kávového flashmobu, vystoupení taneční skupiny High edition a podvečer zakončí DJ. Svůj speciální program na sváteční den a celý následující týden chystají hlavně zúčastněné kavárny. Od 4. do 6. října provoní nádvoří Místodržitelského paláce trh kávy, v prostorách Moravské galerie bude výstava unikátních pražících strojů a i letošní ročník obohatí 2. a 3. října speciální kávová soutěž.

slider

Slavnostní zakončení třetího ročníku Týdne kávy bude na půdě kulturního domu Stadec. Budete svědky netradiční kávové módní přehlídky, vyhlášení výsledků ankety návštěvníků kaváren, premiéry Caffe kabaretní frašky o věčném sporu o ten jediný a pravý způsob pití kávy a vůbec příjemného (nejen) kávového večírku. Celý program najdete na webových stránkách Týdne kávy.

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *