Menu

Letní drinky a míchané nápoje

1.5.2013 - Párty, Relax, Zábava
Letní drinky a míchané nápoje

drink1K létu tak nějak neodmyslitelně patří i dobré a osvěžující pití v podobě nejrůznějších míchaných nápojů a lahodných drinků. Je sice pravdou, že ty, které můžeme zakoupit u nás značně pokulhávají za těmi, které jsou běžně k dispozici v některých dovolenkových destinacích. V žádném případě to však neznamená, že bychom si v létě nemohli pochutnat – příprava nápojů svépomoci není zase tak náročná, pokud máte k dispozici veškeré ingredience, ale i adekvátní vybavení a pomůcky! Jaké jsou tedy nejoblíbenější letní nápoje?

Obecně platí, že každý upřednostňuje něco jiného. Velmi rozšířenou volbou jsou ovocné míchané nápoje. Jedná se zpravidla o všechno takové pití, které je složeno například ze šťávy pomeranče, citronu, ananasu, ale i banánu, broskve, třešně či třeba limetky. Existuje opravdu nepřeberné množství nejrůznějších nápojů tohoto rázu. Také i jejich přesné receptury se liší, dáte-li si tak stejné pití na rozdílných místech, může být váš dojem značně rozdílný. Ovocné šťávy jsou k mání jak v nealkoholické, tak i alkoholické podobě. V druhém případě se kromě ledu v letním pití objeví i různé druhy vodky, rumu či jiných alkoholických nápojů.

drink2V létě se musí pít opravdu hodně a i když by se to v žádném případě nemělo s alkoholem přehánět, je zřejmé, že se mu obvykle nevyhnete. Mnozí z vás možná potvrdí, že alkoholické nápoje dodají létu ty správné grády! V každém případě dalším z řady alkoholických nápojů, které v létě zaznamenávají zvýšenou spotřebu, je pivo. Sami velmi dobře víte, že pivo je v současnosti v mnoha druzích. Liší se jak svým stupněm obsaženého alkoholu, tak i celkovou chutí. Velký boom zažívají ovocná piva. Jsou to zajímavé nápoje s letním pohlazením, obvykle je zde alkoholu menší množství. Ovocná piva mívají příchuť nejčastěji tropického ovoce. Chce to je rozhodně vyzkoušet, ne všechny vám však musí bezpodmínečně zachutnat! Po ovocných pivech sáhnou spíš dívky a ženy!

drink3A co třeba Frisco? Také to je oblíbeným nápojem. Dá se pít v podstatě všude, jak na koupališti, tak na festivalu nebo venkovní i vnitřní diskotéce. Pozor však! Leze docela rychle do hlavy, to může být žádoucí i nežádoucí!

Určitě doporučujeme, budete-li se chtít v létě osvěžit a dobře naladit, abyste třeba při večeru nebo i v žáru letního slunce nějaký lahodný klidně i alkoholický drink ochutnali, můžete si ho vyrobit třeba i sami, kreativitě se meze nekladou! Uspořádejte tak párty nebo jen posezení a potěšte všechny zúčastněné dobrým pitím!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *