Menu

Proč byste si měli udělat pilotní průkaz (a následně se pojistit)?

1.2.2018 - Relax, Zábava
Proč byste si měli udělat pilotní průkaz (a následně se pojistit)?

Máte spoustu volného času, který byste rádi investovali do nevšedního hobby? Pokud si potrpíte na netradiční zážitky, bude se vám líbit za kniplem letounu. Uděláte-li si pilotní licenci pro skupinu PPL(A), rozhodně nebudete litovat. Váš život již nikdy nebude takový jako doposud – otevře se vám brána do úplně jiného světa.

Představte si, jak v pátek po práci vyrazíte na letiště, necháte všechny každodenní starosti na zemi, a sami či ve společnosti přátel okusíte pocit absolutní svobody. Létání je vášeň, která vás absolutně pohltí, a navíc nemusíte zůstat u základní licence. Možná vás bude bavit natolik, že si postupem času rozšíříte kvalifikaci o pilotování dopravního letadla nebo akrobatického letounu.

partyplus.cz_ergo_cz_01

Samozřejmě nemusíte podnikat jen okružní lety – s letadlem se můžete vydat i do ciziny. Třeba k moři do Chorvatska, aniž byste museli trávit dlouhé hodiny v kolonách na dálnici. Anebo si zaletíte na opačnou stranu republiky na setkání s obchodními partnery, opět bez nutnosti zdlouhavého a únavného cestování autem.

Ať už vás však k pilotnímu průkazu motivuje kterýkoliv z výše uvedených důvodů, nepodceňujte význam pojištění pro pilota. Podstatou tohoto produktu je ochrana před škodami způsobenými na zapůjčeném stroji.

Sjednáte-li si pojištění pilotů online, budete mít jistotu, že za vás pojišťovna uhradí náklady spojené s opravami letounu. Ty bývají velmi drahé, a to i v případě poměrně drobných závad. K cenám náhradních dílů je totiž nutno přičíst nemalé výdaje za práci techniků.

partyplus.cz_ergo_cz_02

S velmi výhodnými podmínkami přišla pojišťovna ERGO, která nabízí pojištění pilotů s rozsahem krytí od 50 do 600 tisíc korun a jednotnou 10% spoluúčastí. Platí celosvětově a lze si ho sjednat přes internet s okamžitou platností. Více se dozvíte na ergo.cz.