Menu

Sladké španělské víno Old Porter

10.10.2020 - Nakupování
Sladké španělské víno Old Porter

Když se řekne největší vinařská oblast v Evropě, s největší pravděpodobností vás napadne Itálie nebo Francie. Ale pozor, je tu ještě jedna vinařská velmoc, která si zaslouží pozornost, které se jí prozatím zcela nedostává. Tou zemí je Španělsko.

Vinice a vinařství ve Španělsku

Španělské vinařství má historii sahající do dávné minulosti. Víno z tamějších vinic se vyváželo už v období před našim letopočtem, a bylo považováno za velmi kvalitní. Na chuti španělského vína se podepisuje zejména vliv přírodních podmínek. Stejně, jako je členitá Španělská krajina, tak jsou rozdílné odrůdy, pocházející z jednotlivých částí Španělska. Navíc zde musí vinná réva odolávat extrémním klimatickým podmínkám, zejména velkému horku a suchu. 
Pokud patříte k milovníkům kvalitního vína, pak byste měli vína pocházející právě ze Španělska co nedříve ochutnat. Vaší pozornosti by nemělo uniknout ani víno Old porter, které pochází s vyhlášené vinařské oblasti Montilla – Moriles.

Silné, sladké víno Old Porter

Portské víno je víno velmi specifické, ale právě díky tomu se těší tak velké oblibě. Jedná se o víno fortifikované neboli dolihované.  Oproti klasickým odrůdám vinné révy má výsledný nápoj mnohem větší množství alkoholu. Díky výrazně sladké chuti se však řadí k velmi oblíbeným aperitivům i degistivům. Hodí se zejména k sýrům, skvěle se doplňuje s čokoládou, ale chybu neuděláte, pokud jej použijete také při vaření. 
Na stránkách www.oldporter.cz si můžete vybrat hned z několika variant vína Old Porter. Mezi nejtradičnější patří červené víno, ale za ochutnání stojí také růžové a bílé. Každé se vyznačuje jiným dominantním prvkem chuti a je jen na vás a vašich chuťových buňkách, zda dáte přednost spíše ovocnému tónu nebo karamelovému. Víno Old Porter je ideální pro všechny, kteří si chtějí dopřát sklenku dobrého, lahodného nápoje. Nechte se i vy okouzlit jeho lahodnou chutí a jiskřivou barvou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *