Menu

TOP 3 prohřešky, kterými si ničíte vlasy

13.2.2016 - Móda a styl
TOP 3 prohřešky, kterými si ničíte vlasy

Dokonalé vlasy plné lesku a života – to je sen snad každé ženy. Bohužel ne všem ale byla právě taková hříva dána do vínku a většina žen se proto trápí pro vlasy zplihlé, lámavé a třepivé. Možná si říkáte, že ani k vám nebyla příroda nejštědřejší, neboť vás obdarovala nepoddajnými vlasy, které se hodně třepí, chybí jim lesk a do zdravého vzhledu mají hodně daleko. Věřte nebo ne, ale ne vždy musí být na vinně právě matinka příroda. Možná se jako řada dalších žen a dívek dopouštíte prohřešků, kterými si svou hřívu sama ničíte. Které chyby patří mezi absolutní TOPku? To se dozvíte uvnitř dnešního článku!

adult-19230_1920

Prohřešek první: časté mytí vlasů

Je logické, že mastné a několik dní nemyté vlasy plné lupů na nikoho neudělají dojem, ovšem jejich přehnané a klidně i každodenní mytí rovněž není tou nejlepší volbou. Snad každá žena si na vzhledu své hřívy zakládá a dává si záležet na tom, aby její vlasy byly tou nejlepší vizitkou. Pokud si ale každý den vlasy myjete, pak jim ve skutečnosti jen škodíte. Každodenním šamponováním totiž své vlasy zbavujete jejich přirozené ochrany a výživy, díky čemuž se vysušují a snadněji se lámou. Vlasy byste si měli mýt každý druhý až třetí den.

Prohřešek druhý: česání mokrých vlasů

Patříte mezi ty nedočkavé a do úpravy vlasů – konkrétně jejich rozčesání – se pouštíte ještě tehdy, kdy jsou vlasy mokré? Pak se nemůžete divit tomu, že se vám lámou, třepí se vám konečky a chybí jim tolik vytoužený lesk. Sahat si do mokrých vlasů kartáčem je obrovská chyba! Jestliže si ale vlasy foukáte, pak je logické, že si je nějak rozčesat musíte – alespoň trochu. Doporučujeme tedy k tomuto úkolu volit hřeben s co možná nejširšími zuby.

Prohřešek třetí: fénování mokrých vlasů

U mokrých vlasů ještě chvíli zůstaneme a řekneme si, že ani fénování mokrých vlasů není pro vaši hřívu zrovna to nejlepší. Je ale pravda, že mnohé z vás bez úpravy vlasů neodejde z domu. Takže jak z toho ven? Pořiďte si v drogerii přípravky, které maximálně zabezpečí vlasům ochranu během fénování. Mají různou podobu, jejich cena se liší a záleží jen na vás, kolik se do těchto přípravků rozhodnete investovat.

Obrázek: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *