Menu

Vydejte se prozkoumat tajemství jeskyní Moravského krasu

25.8.2016 - Relax
Vydejte se prozkoumat tajemství jeskyní Moravského krasu

Moravský kras patří mezi nejzajímavější místa České republiky. Návštěvníci, zejména pěší a cykloturisté, si mohou vybrat ze široké nabídky turistických tras, které jsou lemovány volně přístupnými jeskyňkami, jeskynními labyrinty a nádhernou přírodou. Právem se tak řadí mezi nejvýznamnější krasové oblasti střední Evropy.

Najít ubytování Moravský kras může být zejména v hlavní sezoně kvůli velké koncentraci návštěvníků poměrně náročné. K tradičním turistickým cílům patří propast Macocha, která se svou hloubkou čítající bezmála 140 metrů patří k nejhlubším ve střední Evropě. Na jejím dně jsou dvě jezírka a protéká jí řeka Punkva. Propast si můžete zdarma prohlédnout z Horního nebo Dolního můstku. Milovníky pěší turistiky jistě osloví možnost procházky pěti kilometrovým kaňonem Suchý žleb, který vede až ke Skalnímu mlýnu.

Podél cesty jsou jeskyně, do kterých můžete volně nahlédnout a dvě skalní soutěsky Horní úzká a Dolní úzká. Oku pozorného turisty jistě neuniknou ani Čertův most a Čertova branka. Téměř u Skalního mlýna pak můžete navštívit nádhernou Kateřinskou jeskyni. Pokud vás pěší turistika příliš unaví, můžete se vydat do nedalekého Blanska, kde vám jistě přijde vhod nabídka ubytování Blansko v hotelu Probe, který leží v blízkosti vlakového a autobusového nádraží.

Kromě ubytování, si zde můžete dát také jídlo a odpočinout si například u kuželek. Celou nabídku hotelu najdete na stránkách www.hotelprobe.cz/o-nas. Oblast Moravského krasu však netvoří jen přírodní zajímavosti. Navštívit zde můžete i větrné mlýny v Rudici nebo Ruprechtově, muzeum železa v Josefově. Ze sakrálních památek pak za zmínku stojí chrám Panny Marie ve Křtinách nebo dřevěný kostelík v Blansku. Zasloužený odpočinek po náročném programu si pak můžete dopřát v pivovaru Černá Hora.

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *