Menu

Medvědí krev – víno vhodné k mnohým příležitostem

16.3.2015 - Lifestyle, Nakupování, Zábava, Zdraví
Medvědí krev – víno vhodné k mnohým příležitostem

Víno patří mezi vysoce oblíbené alkoholické nápoje. Víno chutná mladším i starším, ženám i mužům, zkrátka všem. Ne každé víno je však stejné. Nemusíte být ani fajnšmekři, abyste poznali, že některé víno je zkrátka kvalitní a jiné představuje spíše levnější pití. Slyšeli jste někdy o Medvědí krvi? Je to kvalitní víno, které se hodí k mnohým příležitostem.

Medvědí krev je víno, které je vyráběno metodou kupáží odrůd Merlot a Cabernet Sauvignon, jež jsou pěstované v jižním Bulharsku. Medvědí krev má rubínovou barvu a voní po lesních ostružinách.

Ovlivňuje víno sexuální rozpoložení?

Medvědí krev vám bude chutnat /

Medvědí krev vám bude chutnat /

Někteří z vás mají možná víno spojené se sexuální oblastí. A ano, není to nic nového, že působí jako afrodiziakum. Je všeobecně známo, že konzumace vína v přiměřené míře má skutečně blahodárné účinky na sexuální život. Kvalitní víno, tedy i Medvědí krev, totiž dokáže navodit to správné rozpoložení, potlačí stres a nervozitu a příjemně uvolní. Možná si někteří z vás vybaví filmovou hlášku „Jednu sklenku pro tebe, abys byla povolnější a dvě pro mě, na kuráž“ – nic se však nesmí přehánět, v opačném případě se může dostavit dysfunkce!

Historie vína je velmi stará

Historie pěstování a konzumace vína je opravdu hodně vousatá. První zmínky se datují již do doby před zhruba 14 000 lety do oblasti Ženevského jezera. Objev jeho kvašení a zpracovávání byl potom více méně náhodný – v hliněné nádobě totiž začaly vlivem vysoké teploty divoké hrozny pracovat.

Podívejte se například do dávného Egypta. Tehdy bylo pěstování vinné révy a její zpracování výhradně výsadou šlechticů a králů. Jednalo se o vzácný nápoj, o kterém se říkalo, že je darem od Osirise, boha kvetoucí vinice. Víno se pilo nejen při slavnostech, ale i při náboženských obřadech.

Proč si tedy nedopřát nápoj, který vám bude chutnat, nápoj, který se bude hodit otevřít večer se svou drahou polovičkou nebo i po dobrém jídle? Vyzkoušejte známkové víno Medvědí krev!

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *