Menu

Vinař znalec se neobejdete bez kvalitního příslušenství

16.3.2015 - Lifestyle, Nakupování, Zábava, Zdraví
Vinař znalec se neobejdete bez kvalitního příslušenství

Máte rádi víno? Pokud ano, tak jistě dokážete rozpoznat jeho kvalitu. Ne každé víno je totiž stejné. K tomu, jak vám bude chutnat, má co promluvit rovněž i příslušenství k vínu. Budete-li používat to správné, užijete si doslova každý vinný doušek!

Zaměřme se nyní tedy na problematiku domácí vinotéky. Jak by měla vypadat? Podíváte-li se na nabídku, zjistíte, že je opravdu bohatá. Je tak rozhodně z čeho vybírat. Domácí vinotéka není pouze nějaká prosklená skříň. Je to speciální zařízení, které zajistí uskladnění vína v tom nejoptimálnějším prostředí. Mezi její základní parametry patří udržení konstantní teploty, kterou je někdy možné nastavit ve dvou zónách a zajištění ochrany před UV zářením. Kvalitní vinotéky bývají také opatřeny antivibračním systémem.

Víno je třeba podávat správným postupem

Pořiďte si kvalitní vinotéku /

Pořiďte si kvalitní vinotéku /

Ten, kdo si chce víno maximálně vychutnat, a chce, aby tento požitek měli i případní hosté, ví, že nejdůležitější je právě správná teplota. Právě tyto požadavky hravě vyřeší domácí vinotéka.

Dalším aspektem je potom způsob servírování. Samozřejmostí by měly být speciální vinné skleničky. Jak by vypadalo, kdybyste víno rozlévali do skleniček, které k tomu nejsou určené? Vyplatí se popřemýšlet i o dekantačních nádobách, které zajistí oddělení vína od usazenin a zároveň jeho provzdušnění. Karafy na víno jsou velmi praktickým příslušenstvím, které by neměl žádný vinař podceňovat.

A kde pořídit kvalitní příslušenství pro víno snad všeho druhu? Nemusíte nikam chodit. Stačí sednout k počítači a navštívit e-shop na adrese winehouse.cz. Zde na vás čeká opravdový ráj pro vinaře. Prozkoumejte nabízený sortiment a popřemýšlejte, co vám doma ještě chybí! Ať již jsou to domácí vinotéky, karafy na víno, skleničky, stylové otvíráky nebo cokoliv jiného!

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *