Menu

Prahou projde duha – již popáté!

28.3.2015 - Festivaly
Prahou projde duha – již popáté!
images (2)

V srpnu se můžete těšit na duhovou Prahu!

Stejně jako poprvé v roce 2011 se i letos Praha zbarví duhovými barvami. Duhový pochod Prague Pride 2015 projde hlavním městem již popáté. Této akce se zúčastní velká část LGBT (lesba, gay, bisexuál, transgender) komunity. Letos připadá průvod Prahou na 15. srpna, ale celý festival bude trvat sedm dní od 10. 8. do 16. 8. 2015 a jeho součástí opět budou různé doprovodné kulturní akce jako výstavy, promítání filmů a podobně.

Nejteplejší den v roce

images

Nenechte si ujít festival, který je pestrý nejen svými barvami!

Průvod LGBT komunity je nazýván nejteplejším dnem v roce nebo také průvodem hrdosti. Prague Pride je jeden z největších festivalů ve střední Evropě. Samozřejmě se netýká pouze Pražanů, sjíždějí se sem přívrženci této komunity z mnoha vzdálených míst republiky a i ze zahraničí. První pochod v roce 2011 začínal na Náměstí Republiky a byl zakončen na Střeleckém Ostrově. V roce 2012 pochod končil taktéž na „Střeláku“. V roce 2013 tomu ale bylo jinak. Střelecký Ostrov byl uzavřen kvůli popovodňové rekonstrukci, takže pochod odstartoval v ulici Na Příkopě a zakončen byl na Letné. Rok 2014 byl obdobný, ale průvod vyrazil z Václavského náměstí a došel na Letnou.

Program na rok 2015 ještě není pevně daný, ale zakončení průvodu na Letné by mělo zůstat. Letošní účastníci se budou moci opět těšit na pestrý celotýdenní program. V průvodu určitě nebudou chybět alegorické vozy a jiné doprovodné skupiny. Pochod samozřejmě není jen pro LGBT komunitu, ale zúčastnit se může kdokoliv, kdo chce tuto komunitu podpořit.

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *