Menu

Zloba aneb moderní Šípková Růženka

26.8.2014 - Zábava
Zloba aneb moderní Šípková Růženka

maleficent-posterČeská republika vždy bývala a nadále zůstává pohádkovou velmocí, přestože se jí jiné země snaží předčít. Němci ztvárňují pohádky svých slavných bratů Grimmů a Američané se snaží tradičním pohádkám vdechnout nový život. Jedním z posledních amerických kousků, který nedávno vešel do kin, je Zloba. Pojďme se podívat, jak evropské Šípkové Růžence sluší americký kabát.

Zloba, královna černé magie, aneb zlá víla princezny Růženky. Film upoutá již na první pohled, a to charismatickou Angelinou Golie, která se od akčních hrdinek dopracovala až k vysoce charakterním, charakteristickým či charismatickým rolím, jak to kdo pojme.

Láska, která v tradiční pohádce není

Zloba oproti tradičnímu ztvárnění začíná velmi netradičně, a to láskou zlé víly Zloby v době, kdy byla Zloba ještě mladou dívkou s otevřeným srdcem i myslí. Její láska Stefan ji však zradí a vezme jí pro ni nejdražší věc, a to její křídla. Křídla pak donese královi a provdá se za jeho dceru. Ze Stefana se posléze stává mocný vladař, jemuž se narodí dcera. A zde se už dostáváme k „hlavní roli“ Růžence, kterou Zloba prokleje pro všechny známou kletbou. Teprve v tomto okamžiku začíná tradiční, ale v americkém pojetí netradiční příběh.

Shlédnout Zlobu vám určitě doporučujeme, už jenom kvůli fenomenálnímu výkonu Angeliny Jolie.

Zdroj obrázku: www.thegloss.com

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *