Menu

Molekulární party

20.6.2015 - Párty
Molekulární party

Tradiční pokrmy v netradičních podobách – to je molekulární kuchyně

Zkusili jste už někdy jíst pomerančový kaviár, jedlou hlínu, okurkový salát v kostce rosolu nebo sníst koktejl B52? Že vám to připadá jako nesmysl? Pak vězte, že jde o molekulární kuchyni, která zaznamenává čím dál větší popularitu. Jde o úpravu pokrmů chemickými postupy, jako je například změna skupenství pokrmu. Zkuste ohromit svoje přátele a pozvat je na molekulární party.

Co budete potřebovat

Kdo si myslí, že molekulární kuchyni jen tak někdo nezvládne, je na omylu. K základnímu vybavení budete potřebovat injekční stříkačku nebo pipetu, agar, algin nebo podobný želírovací prostředek (Gella, Calcic, Fizzy) a svoji fantazii. Profíci používají i tekutý dusík nebo vodík, ale ten pro začátek potřebovat nebudete. Pokud chcete vyrábět například pomerančový kaviár, postup je následující. Do nádoby si připravte reakční lázeň, což je voda s přípravkem Calcic. Ten pak rozmixujte ponorným mixérem. Vymačkejte šťávu ze dvou sladkých pomerančů a odstraňte pevné částice. Přidejte přípravek Algin a rozmixujte. Po několika hodinách v chladu můžete přistoupit k výrobě kaviáru. Naplňte kapátko nebo pipetu a kapejte šťávu do připraveného roztoku Calcicu. Hotové kuličky přeceďte a máte hotovo!

Pro začátek zkuste něco jednoduššího. I tak budou vaši přátelé nadšeni

Pro přípravu pokrmů je důležitá zejména čerstvost použitých surovin. Kupte si kuchařku nebo nahlédněte do internetu. Zjistíte, že „vařit“ můžete prakticky z čehokoli.

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *