Menu

Omáčky a dresinky, které nadchnou každého

25.4.2015 - Párty
Omáčky a dresinky, které nadchnou každého
tzatziki-healthy-eating-vegetables

Tzatziki – osvědčená klasika

Pořádáte party a přemýšlíte, čím ji vyšperkovat a ozvláštnit? Věřte, že k tomu není zapotřebí ani přílišného kuchařského umu nebo značných financí. Skočte do obchodu a nakupte klasické suroviny, které doma běžně máte nebo i nějaké, které doma až tak známé nejsou. Každý má doma jistě hořčici, majonézu, koření, olivový olej nebo bílý jogurt. Proč kupovat dresinky již hotové, když si je můžete během krátké chvilky vytvořit – za pár kaček a navíc přesně podle vlastních chutí?

Je to jednodušší, než byste mysleli

Příprava domácích dresinků, omáček nebo, chcete-li dipů, je naprosto jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. Co člověk, to jiná chuť, proto určitě nic nezkazíte, když na svou party připravíte dresinků víc. Pro začátek se můžete přenést třeba do Řecka s omáčkou tzatziki, která je vhodná jak k fondue, tak ke grilovaným masům. K této božské omáčce vám postačí řecký jogurt, salátová okurka, citronová šťáva a olivový olej. Pokud neseženete řecký jogurt, budete ingrediencí potřebovat víc, ale příprava zůstane pořád jednoduchá. Na nejrůznějších internetových stránkách naleznete mnoho receptů na spoustu druhů omáček včetně surovin a postupů přípravy. Zdatnější „kuchaři“ si mohou dovolit experimentovat a vytvořit si dresink přesně podle svých chutí nebo klasický dresink o něco vylepšit.

baked-potato-dip_4

Zakysaná smetana, slanina, sýr, pažitka a máte hotovo!

Znáte to přísloví: tisíc lidí, tisíc chutí. Určitě se nezavděčíte všem, ale zlým jazykům určitě sklapne, až ochutnají nepřeberné množství vašich originálních omáček na vaší dokonalé party.

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *