Menu

Fernet Stock Černá hruška

23.5.2015 - Párty
Fernet Stock Černá hruška
862205

Vychutnejte si s přáteli slavný Fernet plný bylin a originální chuti

Lak na rakve, dech mrtvé milenky, mačkané štěnice, asfalt. Víte, o co jde? Jedná se o pravděpodobně nejznámější český tvrdý nápoj – Fernet Stock. Tyto nelichotivé přezdívky získal ten původní a originální fernet „bez příchutě“. Přesto je o něm známo, že v 60. až 80. letech minulého století byl nedostatkovým zbožím, tak zvanou „podpultovkou“. Kdo ho nezvládne samotný (na ledu), určitě zná míchaný drink bavorák, kdy se fernet pije s tonikem a plátkem citronu.

Trocha historie

První Fernet Stock vyrobil v roce 1927 v Plzni Lionello Stock. Postupem času byla receptura notoricky známého nápoje několikrát upravována, ale až do roku 1997 byl jediným výrobkem „fernetové řady“ právě klasický Fernet Stock. V roce 1997 nastupuje na scénu všem známý Fernet Stock Citrus, který je možné označit jako „dámské pití“. Následuje několik kroků vedle s produkty Fernet Stock Orange (2007) a Fernet Stock 8000, které se v současné době už nevyrábějí. Z dostupných produktů má likérka v nabídce Fernet Stock Exclusive a Fernet Stock Z-Generation.

fe2

Budou slavit nové příchutě stejný úspěch jako klasický Fernet?

Nejnovější variantou firmy Stock Plzeň-Božkov s.r.o. je Fernet Stock Černá hruška. Vznikla spojením 14 bylin a hrušek. Obsah alkoholu je 30 % a podává se nejlépe na ledu. Na svoje uplatnění v různých míchaných drincích teprve čeká. Nápad je to jistě originální, ale o jeho úspěchu lze jen diskutovat. Snad neskončí v propadlišti dějin jako pomerančový fernet nebo osmitisícovka. Tak co, už jste ochutnali hrušku?

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *