Menu

Gumáky – nový trend nebo úlet?

23.4.2015 - Móda a styl
Gumáky – nový trend nebo úlet?
admirer-high

Holínky neboli gumáky jsou obrovským módním hitem posledních let

Jdete brzo ráno na houby? Natáhnete holínky. To stejné platí i při výpravě na ryby, na hon nebo do stáje. Účel holínek je jasně daný – ochrana před bahnem nebo vodou. Jako děti jste jistě měli ve výbavě holínky s pestrými vzory nebo s krtečkem či jinými postavičkami a prošli v nich každou louži. V poslední době se ale stává, že v hromadné dopravě nebo při procházce městem potkáte dámu, která má na nohách gumáky.

Jak to je?

Historie gumáků neboli holínek sahá až do 18. století. Holínky jsou tvořeny gumovou vrstvou na povrchu, která zabraňuje pronikání vlhkosti. Rybářské holínky jsou vysoké dokonce až do pasu. Účel „novodobých“ holínek není tedy úplně známý, protože ve městě se většinou nebrodíme vodou. Navíc v gumákách pokožka nohy nedýchá a většinou je v nich i zima, pokud nemáte silné ponožky nebo si nohu neobalíte novinami, jako vaši dědečkové. O smyslu nošení holínek v létě nemá cenu diskutovat. Přesto jejich obliba stále stoupá. Pravděpodobně se jedná o podobný trend, jako byly ve své době boty Crocs, které byly původně vyráběny jako lázeňská obuv. Dnes ovšem patří mezi povinnou výbavu všech a to nejen v letních dnech.

prepare-for-the-rain-boots-trendy-stylish-street-casual-fashion-4

Gumáky vás mohou přijít i na několik tisíc

Na internetu je na výběr nepřeberné množství barev a vzorů gumáků. Můžete si vybrat například leopardí vzor, gumáky na zip nebo dokonce gumáky takových značek jako je například Armani nebo Gucci. Trendy jsou i holínky s ozdobným lemem či látkovou manžetou. Záleží už jen na vás – na houby nebo do města?

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *