Menu

Jak si správně vybrat sluneční brýle

11.3.2016 - Móda a styl
Jak si správně vybrat sluneční brýle

Možná si říkáte, že je na sluneční brýle ještě hodně brzy, když nás aktuálně panující počasí až doposud trápí zataženou oblohou a teplotami držícími se zuby nehty nízkých hodnot. Do léta sice ještě nějaký ten měsíc zbývá, ovšem jaro je již za dveřmi a i v tomto období začíná sluníčko pomalu vykukovat a společně s ním i hřejivě sálající sluneční paprsky, před kterými je potřeba se chránit – i když zrovna nepálí, rozhodně nejsou úplně neškodné. Proto jsme se rozhodli vytvořit pro vás náš dnešní článek, ve kterém se společně podíváme na stručný manuál, jak si správně vybrat sluneční brýle. Pamatujte, že úkolem slunečních brýlí není jen doplnit váš outfit a dodat vám šmrnc, ale především by měly ochránit váš zrak a citlivou pokožku okolo očí. O to důležitější je věnovat výběru pozornost a snažit se vybrat pro sebe jen to nejlepší – a my vám poradíme, jak na to!

sunglasses-635269_1920

  1. Pamatujte na dostatečnou UV ochranu

    Koupě nových brýlí rozhodně není jen o vzhledu, i když si to většina z vás myslí. Nejdůležitějším faktorem je kvalitní ochrana před UV zářením, které je proslulé pro své vysoce škodlivé účinky na oční čočku i rohovku. Nemusíte se dívat přímo do sluníčka, abyste svým očním uškodily, neboť velmi nebezpečné jsou i sluneční paprsky odrážející se od reflexních povrchů – sněhu, vody, chodníku, písku. V tomto případě doporučujeme vsadit na kvalitu a nebát se investice, ta se vám totiž vrátí i s úroky v podobě zdravého zraku.

  2. Pozor na výběr stínění

    Při výběru nových brýlí je rovněž důležité myslet na správné stínění. Pamatujte, že filtr bránící vstupu UV záření, je čirý, což znamená, že vám barevný odstín brýlí nemůže prozradit, jaká je účinnost konkrétního výrobku. Rozhodně to tedy neznamená, že když si pořídíte brýle s černými sklíčky, dosáhnete tak maximální ochrany, stejně jako neplatí, že brýle s oranžovými skly poskytují ochranu minimální. Doporučujeme si zabarvení čoček dobře rozmyslet, neboť může ovlivnit celkové vnímání barev a to může být při mnoha činnostech komplikací – například při řízení auta.

  3. Důležitá je i správná velikost

    Jestliže zastáváte názor, že u slunečních brýlí v podstatě ani tak nejde o jejich velikost, bohužel se pletete a my vás velmi rádi vyvedeme z omylu – i u slunečních brýlí totiž na velikost záleží. Uvědomte si, že rozměrné brýle daleko více ochrání váš zrak i pokožku okolo očí, proto si dovolíme doporučit volit takový model, který vaše oči ochrání hned z několika úhlů před škodlivým UV zářením. Není proto na škodu koupit si brýle dosahující až k lícním kostem.

Obrázek: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *