Menu

Osvěžte se ovocným koktejlem

16.7.2013 - Párty, Zábava
Osvěžte se ovocným koktejlem

O popularitě ovocných či zeleninových koktejlů je snad zbytečné psát. Obzvlášť teď v létě se z nich stávají skvělí společníci pro sluncem zalité dny. Tyto vitamínové bomby jsou určeny nejen pro dospělé, jejž mají obzvlášť v oblibě varianty s alkoholem, ale i pro děti, pro které je tento nápoj navíc vynikajícím způsobem, jak si doplnit tolik potřebné vitamíny. My si v dnešním článku představíme několik koktejlů, které v těchto parných dnech jistě rádi ochutnáte.

Bloody Mary

klasická Bloody Mary

klasická Bloody Mary

A čím jiným začít než populární Bloody Mary, jenž si svojí trochou worcesteru a tabaska získá snad každého. Její základ tvoří rajčatová šťáva, citron a nať řapíkatého celeru. Ta se v tomto případě používá nejen jako přísada, ale také k dozdobení výsledného nápoje syté rudé barvy.

Zdravý koktejl

Nyní si představíme poněkud zdravější koktejly bez alkoholu, z nichž první bude opravdu vitamínovou smrští. Jeho hlavní surovinou je pochopitelně rozmixované ovoce (pomeranč, jablko, mango a jahody), ke kterému stačí přidat už jen bílý jogurt a mrkev. Tmavě oranžový koktejl doladíme kostkami ledu a plátky pomeranče na ozdobu.

Bylinkový koktejl? Ano, existuje!

Navíc není vůbec složitý na přípravu a chutná nečekaně skvěle! A co vše je k němu potřeba? Řeřicha, koriandr, limetková šťáva, jablko a zejména bílé hroznové víno. Rozmixováním uvedených ingrediencí vznikne bylinkově zelený koktejl, který si vyloženě říká o ozdobu v podobě plátku limetky.

Jaký koktejl zvolit pro děti? Zkuste Shreka!

Pro děti je tu zelený Shrek

Pro děti je tu zelený Shrek

Už jen po vyslovení jeho jména se každému vybaví zelený zlobr, oblíbená postavička z dětského animovaného filmu. A zelený bude i náš koktejl, jelikož jeho hlavní přísadu tvoří kiwi. K tomu přidáme trochu citronu, bílého hroznového vína a ovocné limonády. Budete-li koktejl navíc podávat se zelenou slámkou a sklenicí s motivem Shreka, úspěch u malých konzumentů máte jistý.

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *