Menu

Promítací vůz Kinematografu bratří Čadíků opět vyrazil do ulic českých měst

23.7.2013 - Relax, Zábava
Promítací vůz Kinematografu bratří Čadíků opět vyrazil do ulic českých měst
Navštivte promítání pod širým nebem

Navštivte některé lákavé promítání pod širým nebem

Kdo by neznal toto pojízdné letní kino, které již 15. rokem dělá radost českým divákům. Letos svůj program s celkem třemi různými trasami navíc rozšířilo o speciální Starobrněnské filmové léto, ve kterém si ten svůj film najde opravdu každý.

Co je to Kinematograf bratří Čadíků?

Tato společnost, která přináší výhradně filmy z české produkce, vlastní celkem 15 mobilních kin. Shodou okolností je právě patnáctka symbolem letošního ročníku, který je právě v plném proudu. Těšit se tak můžete z filmů promítaných na plátno o rozměrech 11 x 4,5 metru a to v celé řadě větších měst České republiky. Dva své promítací vozy Kinematograf bratří Čadíků odesílá i na Slovensko a to již od roku 2002.

Co si pro vás kinematograf připravil letos?

Kinematograf letos vyrazil do českých měst již po patnácté

Kinematograf letos vyrazil do českých měst již po patnácté

Pokud se rozhodnete zavítat na některé z letních promítání, můžete se podívat na filmy jako např. Signál, Okresní přebor, Perfect Days nebo Probudím se včera. V Pacově se koncem července můžete vypravit dokonce na film Obsluhoval jsem anglického krále a v srpnu v Litomyšli vás pro změnu čeká česká klasika v podobě filmové komedie Vesničko má, středisková.

Filmová promítání probíhají pochopitelně pod širým nebem, tedy je možné promítat pouze za tmy. Nejčastěji Kinematograf bratří Čadíků zahajuje své promítání kolem půl desáté večer. Vstupné je dobrovolné a většinou je určeno pro různé charitativní účely. Například finance, které byly vybrány během promítání v loňském roce, putovaly do Hrádku nad Nisou, který byl zasažen ničivými povodněmi a Kinematograf v něm musel zrušit své promítání.

Ačkoliv se letos koná teprve 15. ročník, samotný Kinematograf fungovala o několik let dříve a právě k jeho letošnímu dvacátému výročí se koná Starobrněnské filmové léto 2013, při kterém promítací vůz zamíří do různých částí města Brna.

Navštivte některé z promítání pod širým nebem

Kinematograf bratří Čadíků

Přijďte se i vy pobavit s kvalitními českými filmy a současně tak podpořit charitu, na kterou bude letošní výdělek směrován.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *