Menu

Indie rock v Praze – Imagine Dragons

12.5.2015 - Koncerty
Indie rock v Praze – Imagine Dragons
Imagine_Dragons_2013

Nový rok začne v rockových rytmech Imagine Dragons

Nový rok odstartuje koncertem kapely Imagine Dragons. 16. ledna 2015 můžete tuto kapelu vidět a slyšet v pražské O2 aréně. Jistě si vzpomenete na fenomenální hit „Radioactive“ a s ním spojený videoklip s vraždícími plyšáky. Tento singl se udržel na špičce hitparád celých 23 týdnů. Název skupiny je anagram a jeho význam je známý pouze členům skupiny.

Slušňáci na pódiu

Vznik skupiny se datuje do roku 2008 v americkém městě Provo v Utahu. Svým prvním albem „Night Visions“, vydaným v roce 2012, zaznamenala kapela ohromný úspěch. Do té doby byla známá spíše na regionální úrovni v oblasti Las Vegas. Druhým singlem tohoto alba je právě singl „Radioactive“. V únoru 2015 pak vyšlo jejich druhé album „Smoke + Mirrors“ se známým singlem „I Bet My Life“. Členy skupiny jsou zpěvák a bubeník Dan Reynolds, kytaristé Ben McKee a Wayne Sermon a bubeník Dan Platzman. Ač rocková skupina, při koncertech se její členové vyhýbají drsným a vulgárním výrazům, jak je u jiných „rockerů“ běžným zvykem. Skupina je také spoluzakladatelem charitativní organizace „The Tyler Robinson Foundation“, která pomáhá lidem postiženým rakovinou.

imagine-dragons-465350747

Divoké a přitom pořád slušné

Skupina není v Praze poprvé, v roce 2013 vystoupila v pražském klubu SaSaZu. Nyní se vrací – zkušenější, vyzrálejší a rovnou do O2 arény. Vstupenky můžete zakoupit již od 4. 5. 2015.

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *