Menu

Legendární Peter Gabriel na podzim v Praze!

18.8.2013 - Koncerty
Legendární Peter Gabriel na podzim v Praze!
images

Na koncertě zazní písně ze slavného alba So

Po devíti letech se do České republiky vrací slavný umělec Peter Gabriel. Koncert je naplánován na 10. října 2013 v pražské O2 Aréně. Zpěvák a skladatel se vydává na evropské turné u příležitosti 25. výročí od vydání svého legendárního alba So. Koncert se ponese v duchu právě tohoto alba. Peter Gabriel zazpívá veškeré songy obsažené na desce So a nepřipraví vás ani o největší hity své hudební kariéry. Peter Gabriel je držitel několika cen Grammy a Brit Awards, máte tedy výjimečnou možnost vidět a hlavně slyšet tohoto velkého umělce v těsné blízkosti.

Začalo to Genesisem

Peter Gabriel bude navždy spojován se skupinou Genesis. Společně s dalšími třemi přáteli ze školy  stál v roce 1967 u jejího zrodu. Rocková skupina oslovila nespočet fanoušků nejen svou skvělou tvorbou, ale i prostřednictvím koncertů, na kterých Peter Gabriel fanoušky bavil, a někdy přímo šokoval, svými nevšedními kostýmy. V roce 1975 se rozhodl Genesis opustit a vydat se na sólovou dráhu. Tu započal vydáním alba s názvem Peter Gabriel. I další tři desky měly totožný název. Tvorba z tohoto období je plná převratných a nových hudebních prvků. Největší slávu mu přineslo již zmiňované album So, následovala deska Us a Up. Peter Gabriel se pilně věnuje nejen své hudební kariéře, ale i humanitárním činnostem. Byl spoluzakladatelem organizace Elders.org, která se zabývá problematikou lidských práv.

Mick_Rock-Peter_Gabriel

Peter Gabriel rád provokoval extravagantními kostýmy

Obrovský zájem o vstupenky, které jsou v předprodeji už od loňského prosince, způsobil, že koncert je už dnes téměř vyprodaný. Lístky můžete ještě zakoupit prostřednictvím sítě Sazkaticket v hodnotě 1090 Kč. Tato velkolepá událost vypukne od 20 hodin a vy můžete očekávat večer nabitý kvalitní a originální muzikou.

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *