Menu

Noční Praha láká do nočních klubů, ale pozor na nebezpečná místa

29.4.2014 - Párty, Relax, Zábava
Noční Praha láká do nočních klubů, ale pozor na nebezpečná místa

Kdo chce poznat Prahu z jiné stránky, neměl by si nechat ujít večerní procházku či návštěvu nočních podniků s hudební či jinou produkcí. Noční Praha je neméně zajímavá než Praha ve dne. I když znáte dobře hlavní historické památky a architekturu, noční procházka známými místy vám může přinést další úchvatné zážitky. Většina pamětihodností je dobře osvětlena a umělé světlo vytváří úplně jinou atmosféru. Ale ne všechna místa jsou v noci v Praze bezpečná. Vždyť v centru Prahy je z celého hlavního města nejvyšší kriminalita.

V Praze se můžete v noci skutečně velmi dobře bavit /

V Praze se můžete v noci skutečně velmi dobře bavit /

V průběhu let průvodci vytipovali místa, kde v noci rozhodně není bezpečno. Například v horní části Václavského náměstí a zejména v ulici Ve smečkách se daří prodejnému sexu ze strany různých naháněčů. Někdy jsou opravdu neodbytní a náhodní turisté se s nimi mohou dostat do sporu. A víte, jako to chodí s policií. Málokdy je na místě ve chvíli, kdy to potřebujete. Rozhodně se v noci nevydávejte k Vrchlickým sadům u hlavního nádraží, kde se scházejí bezdomovci a narkomani. I pro rodilého Pražáka je místo nebezpečné, natož pro náhodného turistu. Vyhněte se v noci také Husitské ulici. Je tam plno nočních heren, kde se schází pražské podsvětí.

Vaše bezpečnost souvisí i s dopravou v noční Praze. V centru se dá chodit pěšky a od 5 do půlnoci jezdí metro. Je to rychlé, pohodlné a poměrně bezpečné. Po půlnoci můžete jet tramvají i autobusy. Noční tramvajové linky mají interval 30 minut, noční autobusy jezdí po půlhodině nebo po hodině. Jízdenky se dají koupit v automatech, střediscích DPP, ale také prostřednictvím SMS. Ale pozor! V noci městskou veřejnou dopravou jezdí rozjařené skupinky a různé existence, což vám nemusí být zrovna příjemné. Pokud se v Praze dobře nevyznáte a nemáte naučenou trasu, raději zvolte taxík. Bude to sice o něco dražší, ale bezpečnější.

Připraveno ve spolupráci s GoldFingers.cz, night clubem v srdci Prahy

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *