Menu

Tim Burton a jeho svět

26.2.2014 - Zábava
Tim Burton a jeho svět
corpse_bride_hd_wallpaper-wide

Pamatujete si na Mrtvou nevěstu?

Pro fanoušky Tima Burtona a jeho úžasného světa plného originálních postav máme skvělou zprávu. Postavy, se kterými jste se mohli seznámit v jeho úspěšných filmech Ukradené Vánoce Tima Burtona a Mrtvá nevěsta, jsou naprosto nezaměnitelné svým záhrobním vzhledem, ale zároveň nenapodobitelným humorem. Pokud je vám tvorba Tima Burtona blízká, pak nepromeškejte svou šanci poznat jeho dílo.

Střihoruký Edward, Karlík a továrna na čokoládu a další…

Tim Burton je americký veleúspěšný filmový režisér, výtvarník, scenárista, básník a spisovatel. Tim Burton natočil v roce 1989 film Batman, který mu otevřel prostor pro jeho další tvorbu. Je fascinující, jak dokonale mu vychází spolupráce s Johnnym Deppem, kterého poprvé obsadil do hlavní role ve filmu Střihoruký Edward a každý další film s ním slavil úspěchy. Připomeňme si například Ospalou díru, Karlíka a továrnu na čokoládu, Sweeneyho Todda nebo Alenku v říši divů. Poslední z jmenovaných filmů vynesl Timu Burtonovi dva Oscary. Jeho originální umělecký rukopis je dobře rozpoznatelný a velice viditelný v každém jeho díle. Možná právě proto patří k tolik oblíbeným umělcům, který baví svět svým nekonvenčním stylem.

tim-burton-alice-in-wonderland-hd-514835

Alenka v říši divů získala dva Oscary

Výstavu Timu Burtona, která je průřezem celé jeho tvorby, můžete vidět od 28. března v Praze, konkrétně v Domě U Kamenného zvonu. Možnost navštívit tuto jedinečnou výstavu máte až do 3.8.2014 a to za pouhých 190 Kč nebo 130 Kč, pokud jste studenti, senioři nad 65 let nebo držitelé průkazu ZTP. Více informací získáte na www.timburton.cz. Vydejte se do fascinujícího světa Tima Burtona.

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *