Menu

Co na podzim přichystalo Národní divadlo

16.11.2013 - Zábava
Co na podzim přichystalo Národní divadlo
images

Rusalka patří k nejznámějším českým operám

Národní divadlo v Praze patří ke špičkovým divadlům s dlouholetou historií. V centru Prahy se tyčí mohutná stavba novorenesančního stylu, která vás očaruje již na pohled. Historie divadla nám připomíná, že když se chce, tak jde úplně všechno. Na stavbě Národního divadla se podílelo mnoho významných českých umělců a poprvé bylo otevřeno v roce 1881. V tom samém roce bylo divadlo zničeno požárem. Po necelých dvou měsících byl vybrán milión zlatých a divadlo opět otevřelo své brány v roce 1883. Od té doby se můžete těšit například z baletů, oper nebo činoher.

Každý si najde to své

Národní divadlo uvádí své hry na pěti různých scénách – Státní opera, Stavovské divadlo, Nová scéna, Divadlo Kolowrat a samozřejmě Národní divadlo. Podzimní program je složen z různých žánrů. Představení se hrají na všech zmíněných scénách. Z baletů se na podzim hraje Kouzelná flétna, Černý mraky nepláčou, Amerikana III, Zlatovláska, Labutí jezero nebo Čarodějův učeň. Činohra vás pobaví představením jako je Naši furianti v čele s Jiřím Štepničkou, Miroslavem Donutilem a Janem Dolanským. Činoherní soubory vás budou bavit také hrami jako Sugar (Někdo to rád horké), Bláznivý den aneb Figarova svatba, Racek, Čekání na Godota, Sluha dvou pánů, Ohlušující pach bílé nebo Richard III. Opera je zastoupena Rusalkou, Figarovou svatbou, Jakobínem, Čarokrajem či Donem Giovannim.

stažený soubor

Poznejte krásu baletu

Při návštěvě Prahy nebo během dlouhých nudných večerech je Národní divadlo ideálním místem, kam vyrazit za kulturou. Těšit se můžete na excelentní tanečníky, zpěváky a herce, kteří jsou na české umělecké scéně dobře známí. Vyberte si z bohatého programu Národního divadla a dejte prostor vašemu kulturnímu já.

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *