Menu

Legendární DJ Tonka dorazí v listopadu do Brna

24.10.2013 - Párty, Zábava
Legendární DJ Tonka dorazí v listopadu do Brna
Carl W

Carl W

Šesté pokračování oblíbené párty přiváží do Brna opravdovou legendu elektronické hudby. Mág, na kterém jsme vyrůstali, který do našich srdcí přinesl pravou house music a který je stále a pořád svůj a nic na svém stylu nemění.

Asi jej netřeba nikomu představovat, tak jen vypíchneme několik perliček. Na začátku kariéry hojně spolupracoval s Ianem Pooleym, spolu byli považováni za “Wunderkinds” německé techno scény. Po jejich rozchodu se v roce 1995 Tonka vrhl na disco-house a trvalo mu dva roky, než se stal německým DJem č.1. Domácí housová scéna patřila jemu a lidé ho milovali.

Další věc, co je nutno zmínit, je určitě ta, že Thomas-René Gerlach má doma sbírku více než 40 000 vinylových desek, mezi kterými má i neuvěřitelné unikáty z osmdesátých let. Ty si samozřejmě cení a tvrdí, že je nikdy neprodá. A nutno podotknout, že už nyní mají nesmírnou hodnotu.

Prostě fenomén, který točí desky už pětadvacet let. Zakladatel dvou slavných labelů – Uplifting Records v roce 1997 a Vivienne Records v roce 2000. Jeho jméno patří mezi celosvětově uznávané umělce a s klidným svědomím můžeme říct, že byl u zrodu house-music a breakbeatu v západní Evropě.

DJ Tonka

DJ Tonka

Jak už to ale na Dirty Tripu bývá, párty nestojí na jednom jménu, byť jakkoli legendárním. Parket před Tonkou rozehřeje český producent Luis Lamborghini, majitel a zakladatel labelu Naked Records. Ten má za sebou taky dvě desítky let hraní, nespočet releasů a stálou chuť objevovat a tvořit nové věci. Ideální příklad pro brněnské clubbery.

Chybět nebudou ani zakladatelé eventu – v první řadě DJ a producent Nee´o. Zmiňovat jeho předchozí releasy jistě nemusíme, snad jen upozorníme na ten následující u Phunkation, na kterém spolupracoval s Dazym. Druhou půlkou DT crew je pak redaktor rave.cz Carl W, který točí – pěkně postaru – vinylové desky. Vše doplní trojice, se kterými stoupá i padá klubová scéna v 7. Nebi – Quiks, Excubitor a Ivo Hilszek.

FB událost: https://www.facebook.com/events/193961020786399/

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *